Saunová kamna INTENT 2.0

Kód: 220
Novinka
15 490 Kč
Skladem

Nová a v mnoha směrech vylepšená verze kamen INTENT pro rychlé vytopení sauny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Saunová kamna INTENT 2.0 jsou speciálně navržená pro použití v MORZH sauně. Nová verze je na základě zkušeností zákazníků vylepšená v mnoha směrech. Jsou vyrobená z kvalitní oceli AISI 430 a v nové verzi ze silnější oceli o tloušťce 1,5mm oproti klasické verzi o tloušťce 0,9mm, což zabraňuje častým problémům s deformováním kamen vlivem vysokých teplot, používání přílišného množství saunových kamenů a jejich polévání studenou vodou. Další inovací je vyjmutelný rošt, který také často trpěl deformací při velmi častém používání a nyní se dá kdykoliv vyměnit. Další vítanou změnou jsou zaklapávací a polohovatelné nožky, které umožňují jednodušší instalaci a možnost saunování na jakémkoliv povrchu. Inovativní je i způsob otevírání dvířek kamen.

I tato verze INTENT 2.0 má integrovaný lapač jisker, který zabraňuje případnému propálení stanu. Po stranách kamen jsou umístěny posuvné bočnice, které je nutné při saunování odsunout od těla kamen. Plní jednak ochrannou funkci a také vytváří konvekční proudění podél kamen a přispívají tak k rychlejšímu vyhřátí sauny. 

Saunová kamna INTENT  jsou určena výhradně pro topení dřevem. Pro rychlé vyhřátí sauny doporučujeme zatápět suchým měkkým dřevem. Vrchní deska kamen slouží pro umístění saunových kamenů, je ale vhodnější i bezpečnější použít přídavný box na kameny. Po saunování může vrchní deska sloužit případně i pro přípravu či ohřev pokrmů.

V případě příliš intenzivního "zrudnutí" kamen v okolí komína je nutné kamna, případně kameny polít, v ideálním případě horkou vodou ohřátou na kamnech. Polévání vodou je v MORZH sauně vhodné kvůli zachování určité vlhkosti, příliš suchý horký vzduch může být nepříjemný. 

Komín ke kamnům je ze šesti skládacích částí a pro transport se ukládá do vnitřku kamen, stejně jako polohovací nožky.

Stěnu sauny, u které jsou kamna umístěna, doporučujeme mírně odtáhnout a zafixovat zvenčí pomocí šňůry a kolíku. 

Doplňkové parametry

Kategorie: PŘÍSLUŠENSTVÍ
Hmotnost: 22,5 kg
Tloušťka oceli: 1,5 mm
Délka: 600 mm
Výška: 570 mm
Výška bez nohou: 435 mm
Šířka ve složeném stavu: 235 mm
Šířka v rozloženém stavu: 290 mm
Objem ve složeném stavu: 0.0599 m3
Průměr komínu: 90 mm
Hloubka topeniště: 460 mm
Objem topeniště: 33 l
Délka komínového segmentu: 380 mm
Nakódoval Shoptetak.cz