O sauně Morzh

Sauna a saunování je pro obyvatele všech severských zemí nedílnou součástí života, životního stylu i jejich filozofie, čím dál větší popularitu získává i v našich krajích. Nejde jen o způsob tělesné i duševní relaxace a pravidelné péče o vlastní zdraví, původně to byl zejména především proces duchovní, který souvisí s celkovou očistou těla i ducha ve spojení s přírodou.

Severská tradice sahá až do pravěku a možná i dále, již v tehdejších dobách lidé v příbytcích rozžhavovali kameny a polévali je vodou. Do dnešních dob se zachovala i tradice indiánských saun, tzv. initipi, které taktéž sloužili a stále slouží k očistnému procesu těla i ducha prostřednictvím obřadu, který vede zasvěcený šaman či šamanka. 

 

Nic proti dnešním obrovským saunovým centrům a ultramoderním wellnessům, jistě i ony dobře slouží k očistě a relaxaci, duchovní rozměr a spojení s přírodou v nich však najdeme stěží. 

Saunování v přírodě, na rozličných místech u řek, jezer či rybníků má neopakovatelné kouzlo i v dnešní době. A to i přesto, že nemáte zrovna s sebou zasvěceného "průvodce", příroda dovede zázraky sama o sobě, jste-li alespoň trochu otevřeni jí naslouchat...

V současnosti je velmi patrný pozitivní silný trend snahy lépe pečovat o své zdraví a přirozenou imunitu. Fenomén zdravého životního stylu, zdravého stravování, sportování, otužování i saunování je vidět na každém kroku. V posledním roce si snad téměř každý, kdo mohl, postavil či staví svou vlastní soukromou saunu. To je samo o sobě skvělé. Až na to, že za násobně větší náklady bude stát sauna navěky na jednom stálém místě. 

Výrobce originálních třívrstvých saun MORZH sídlí za ruským Uralem na hranici Sibiře, kde mají se svými baňami a saunováním v přírodě taktéž obrovské historické zkušenosti. Ve spojení s nejmodernějšími technologiemi se podařilo vytvořit tento unikátní produkt.

Právě mobilita a možnost si saunu postavit za pár minut téměř kdekoliv je největší výhodou našich saun. Díky použitým materiálům jsou stejně funkční jako klasické tzv. "finské" sauny a výrazně efektivnější než jednovrstvé konkurenční varianty. Po složení se vejdou do kufru i malého auta. Tak si tento výjimečný zážitek saunování na březích řek, jezer či rybníků může dopřát každý.

Vracíme saunu do přírody...

sl.d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakódoval Shoptetak.cz